» Dzisiaj jest Sobota, 19 Kwietnia 2014 roku » Odwiedziło nas: osób

RATUSZ

GALERIA SKARBCZYK


Z Kontrkultury w Popkulturę

SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA

KONTAKT

PRZETARGI

KONKURS

logo_bip

» Spichlerz Polskiego Rocka

SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA

     „Spichlerz Polskiego Rocka” to nazwa projektu, którego realizacja przy pomocy środków unijnych rusza właśnie w Jarocinie. Projekt przewiduje stworzenie w mieście stałej ekspozycji poświęconej ponad 30-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka.
     Mimo, że Jarocin utożsamiany jest z festiwalem, odwiedzający miasto turyści oraz fani rocka przybywający na kolejne edycje festiwalu nie znajdują miejsca, w którym mogliby zapoznać się z historią imprezy mającej niezaprzeczalny wpływ na rozwój polskiej muzyki rockowej. Spichlerz ma wypełnić tę lukę i stać się magnesem, który będzie przyciągał do Jarocina fanów muzyki rockowej przez cały rok, a nie tylko podczas trwania festiwalu.
     Ekspozycja, będąca częścią jarocińskiego muzeum, powstanie w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym położonym w zabytkowej strefie centrum miasta. Wystawa będzie miała charakter multimedialny. Zwiedzający będzie mógł obejrzeć bogatą dokumentację fotograficzną wykonaną podczas kolejnych edycji festiwalu przez profesjonalnych fotografów, amatorów, a także przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa. Dostępne będą oryginalne nagrania muzyczne i filmowe z koncertów oraz filmy dokumentalne pokazujące fenomen Jarocina. Tutaj będzie można prześledzić historię imprezy na podstawie artykułów zamieszczanych przez lata w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Na potrzeby wystawy powstanie ponad 20 kilkunastominutowych filmów prezentujących kolejne edycje festiwalu – od pierwszego, który odbył się w 1980 roku, aż po ostatnie. Pokażą one ewolucję festiwalu i zmieniające się uwarunkowania społeczno-polityczne. Na ekspozycji znajdą się również oryginale plakaty, foldery festiwalowe, karnety i wejściówki, pamiątkowe koszulki znaczki reklamowe oraz setki innych przedmiotów, bez których nie można sobie wyobrazić jarocińskiego festiwalu. Niezwykle cennymi dla fanów rocka eksponatami będą pamiątki przekazywane przez polskich muzyków rockowych.
     Spichlerz stanie się także miejscem realizacji różnorodnych projektów kulturalnych. Parter budynku będzie pełnił rolę gospody muzycznej, gdzie będą mogły prezentować się młode zespoły.
     Elementem promocji Spichlerza jest mobilna, plenerowa wystawa „30 lat jarocińskich festiwali”, która latem prezentowana była w Jarocinie i która odwiedzać będzie kolejne miasta w Polsce.

Muzeum Jarocin

Konkurs na scenariusz cyklu filmów dokumentujących historię
festiwali muzyki rockowej w Jarocinie (20 edycji jarocińskiego festiwalu).

Spichlrez

Spichlerz.

Najwyższa dotacja ministerialna na „Spichlerz Polskiego Rocka”

Muzeum pozyskało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Spichlerz Polskiego Rocka z programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Wpieranie działań muzealnych: Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie- II etap w kwocie 285 000 zł. To kolejny etap przygotowań przez Muzeum Regionalne w Jarocinie stałej wystawy poświęconej 40-letnim rockowym tradycjom miasta.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

POSZUKUJEMY ZDJĘĆ ORAZ ARCHIWALNYCH MATERIAŁÓW FILMOWYCH!!!

Muzeum Regionalne w Jarocinie poszukuje archiwalnych zdjęć oraz materiałów filmowych dokumentujących jarocińskie festiwale o w celu ich zakupu na potrzeby
Spichlerza Polskiego Rocka.
Zapraszamy autorów zdjęć do Muzeum Regionalnego w Jarocinie!

Muzeum Regionalne w Jarocinie ogłosiło konkurs. Przedmiotem Konkursu jest opracowanie
scenariusza cyklu filmów dokumentujących historię muzyki rockowej w Jarocinie, który
stanowić będzie element części multimedialnej wystawy stacjonarnej przygotowywanej w
„Spichlerzu Polskiego Rocka” w Jarocinie.
Zapraszamy do uczestnictwa.
Więcej informacji na: http://www.muzeumjarocin.pl/index.php?strona=konkurs